Strona główna / Producenci / Mercator Medical / Mercator Medical – o firmie

Mercator Medical – o firmie

mercator medical

Mercator MedicalMercator Medical

Producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji.
Produkty dostępne są na wszystkich kontynentach.

W skład Grupy Mercator Medical wchodzą: polska spółka-matka Mercator Medical S.A. i spółki zależne, z których najważniejsze to: Merkator Medikal TOB na Ukrainie, Mercator Medical s.r.l. w Rumunii, Mercator Medical OO z siedzibą w Rosji i Mercator Medical (Thailand) Ltd. w Tajlandii, oddziały Mercator Medical S.A. na Węgrzech oraz w USA.

Europejska część Grupy skupia się na promocji i sprzedaży jednorazowych wyrobów medycznych, głównie rękawic, opatrunków, odzieży jednorazowego użytku i obłożeń pola operacyjnego. Ma zorganizowaną dystrybucję w Czechach i na Słowacji oraz partnerów handlowych w Rosji, Bułgarii, Serbii, Gruzji, Litwie, Białorusi i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Część azjatycka koncentruje się na produkcji i sprzedaży kontenerowej rękawic diagnostycznych, dedykowanych dla stomatologów, weterynarzy i innych pracowników służby zdrowia. Mercator Medical (Thailand) Ltd. pozyskuje  kontrahentów z całego świata.

Zarząd Mercator Medical S.A., będący jednocześnie koordynatorem działań pozostałych spółek zależnych, wraz z najważniejszymi działami wspierającymi obsługę Grupy znajduje się w Krakowie.

Centrum logistyczne i biuro handlowe Mercator Medical S.A. mieszczą się w Brześciu Kujawskim. Pierwsze z nich pełni funkcję magazynu buforowego dla części dostaw do dystrybucyjnych spółek zagranicznych i jednocześnie odpowiada za realizację zamówień płynących z rynku polskiego i rynków zagranicznych. Biuro handlowe zajmuje się profesjonalną i kompleksową obsługą klientów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

mercator medical

Misja i wizja

Naszą misją jest zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony.

W naszych działaniach kompleksowo godzimy interesy i uwzględniamy potrzeby użytkowników, społeczności regionów, pracowników Grupy i kontrahentów.

W każdym aspekcie jakość i odpowiedzialność są dla nas kluczem.

Kompetencja i doświadczenie pracowników w badaniu, produkcji, promowaniu i dystrybucji wyrobów medycznych są decydujące dla tworzenia indywidualnych rozwiązań dla naszych klientów.

Działamy bezpośrednio w kilku państwach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Tajlandii, a pośrednio w wielu innych krajach. Wszędzie uwzględniamy lokalne uwarunkowania komercyjne, społeczne, polityczne. Zatrudniamy miejscowych specjalistów i wspieramy integrację regionalną.

Dążymy do długookresowych, satysfakcjonujących relacji z naszymi odbiorcami, partnerami i dostawcami. Podstawą rozwoju Grupy jest trwałość i wieloletnie zaangażowanie.

Nasze wartości

We wszystkich aspektach działalności przestrzegamy pryncypialnych zasad etyki, otwartości i transparentności.

Nasze najważniejsze wartości to:

Szacunek dla innych

Pracownicy, kontrahenci, partnerzy, interesariusze są dla nas niezwykle ważni. Dbamy o dobre relacje i przestrzegamy zasad uczciwej konkurencji. Cenimy prywatność.

Czytelna komunikacja

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna w Grupie jest czytelna i rzeczowa. Dzielimy się informacjami, które przyczyniają się do rozwoju poszczególnych spółek.

Zarządzanie uprawnieniami do osiągnięcia celu

Delegujemy uprawniania, kierując się doświadczeniem, umiejętnościami i wiedzą. Nasze działania nastawione są na osiągnięcie zamierzonego celu. Najważniejszy jest dla nas rozwój. Wszyscy związani z Grupą ponoszą za nią odpowiedzialność.

Rynkowe nastawienie na klienta

Wsłuchujemy się w potrzeby. Naszym klientom oferujemy rzetelną, fachową informację i merytoryczne wsparcie. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Monitorujemy działania i dotrzymujemy zobowiązań.

 

mercator medical

Produkty

RękawiceOpatrunkiOdzież jednorazowaObłożenia pola operacyjnego

Rękawice medyczne

Rękawice medyczne są podstawowym wyrobem medycznym i środkiem ochrony indywidualnej, powszechnie używanym w placówkach służby zdrowia. Stanowią najważniejsze ogniwo w procesie przeciwdziałania zakażeniom.

Rękawice lateksowe

Zapewniają najlepszą barierę ochronną przed mikroorganizmami.
Rękawice lateksowe przeznaczone są do badań lekarskich, diagnostycznych, czynności terapeutycznych i do prac z materiałem septycznym.
Rękawice bezpudrowe pozwalają zminimalizować ryzyko zakażeń. Posiadają obniżoną zawartość protein lateksu i polecane są dla osób ze skłonnością do alergii i podrażnień. Wykorzystywane są w procedurach obarczonych wysokim ryzykiem zakażeń, w systemie podwójnych rękawic oraz do pracy w laboratoriach.

Rękawice syntetyczne

Winylowe, nitrylowe, neoprenowe, nie posiadają protein lateksu. Stanowią ochronę dłoni osób uczulonych na lateks. Rękawice nitrylowe polecane są szczególnie do prac z lekami cytostatycznymi i środkami chemicznymi.

Opatrunki medyczne stanowią podstawową grupę produktów stosowanych w leczeniu ran, podczas zabiegów na blokach operacyjnych, w unieruchamianiu złamań i urazów.

W zależności od rodzaju materiału opatrunkowego, z którego wykonany jest opatrunek, sposobu zastosowania, właściwości, jakimi powinien charakteryzować się dany wyrób, wyróżnia się wiele grup opatrunków medycznych wykorzystywanych w lecznictwie.

Wszystkie nasze opatrunki posiadają Deklarację Zgodności oraz inne wymagane prawem dokumenty dopuszczające do obrotu.

Opatrunki medyczne są wyrobem jednorazowego użytku.

Pakowane są w ekologiczne opakowania podlegające recyklingowi.

Produkty jałowe pakowane są w sposób zapewniający jałowość do momentu otwarcia, rozszczelnienia lub uszkodzenia opakowania.

Odzież ochronna medyczna, to znaczy: czepki, maski, fartuchy, ochraniacze na obuwie, zabezpiecza personel medyczny i pacjenta przed przenikaniem i migracją na skórę szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i czynników biologicznych.
Wykorzystywane materiały pozwalają odprowadzać ciepło i wilgoć na zewnątrz, gwarantując komfort pracy.

Zestawy i pojedyncze jednorazowe serwety wykorzystywane są do zabezpieczenia pacjenta i pola operacyjnego podczas wszystkich zabiegów chirurgicznych i ambulatoryjnych. Serwety wykonane są z barierowych wysokochłonnych i nieprzemakalnych materiałów, które podnoszą komfort pracy i minimalizują ryzyko zakażeń. Dodatkowe wzmocnienia w strefie krytycznej zwiększają absorpcyjność przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych właściwości mechanicznych. Parametry techniczne obłożeń opero® przewyższają wymagania normy EN 13795, gwarantując najwyższy standard.

W grupie tej znajdują się prześcieradła, serwety i zestawy serwet.

Systemy opero®SET i opero®DRAPE to:

 • bezpieczeństwo,
 • wysoka barierowość,
 • absorpcyjność materiału,
 • wytrzymałość, elastyczność i plastyczność serwet,
 • antyelektrostatyczność,
 • eliminacja refleksu i odblasku,
 • przyjazne opakowanie.

Marki

ambulance®

ambulance®

Marka rękawic diagnostycznych i ochronnych o grubszej ściance i dłuższym mankiecie, mających szerokie zastosowanie w ratownictwie medycznym, laboratoriach analitycznych i biochemicznych, pracowniach endoskopowych i centralnej sterylizacji.
Pod marką dostępne są ambulance® PF bezpudrowe diagnostyczne i ochronne rękawice lateksowe

comfort®

comfort®

comfort ® to uznana przez użytkowników marka, z którą Grupa Mercator Medical związana jest od początku swojej działalności.

Pod nazwą comfort ® dostępne są:

Rękawice chirurgiczne

comfort® pudrowane chirurgiczne rękawice lateksowe

comfort® PF bezpudrowe chirurgiczne  rękawice lateksowe

Rękawice diagnostyczne i ochronne

comfort® pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe

comfort® BLUE pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe w kolorze niebieskim

comfort® PF bezpudrowe diagnostyczne i ochronne rękawice lateksowe

dermaGEL®

dermaGEL®

dermaGEL® to marka rękawic lateksowych  bezpudrowych  z wewnętrzną bezlateksową warstwą polimerową.

Zakres oferty z marką dermaGEL®:

Rękawice chirurgiczne

dermaGEL® bezpudrowe chirurgiczne  rękawice lateksowe z wewnętrzną warstwą bezlateksową

Rękawice diagnostyczne i ochronne

dermaGEL® bezpudrowe diagnostyczne i ochronne rękawice lateksowe z wewnętrzną warstwą bezlateksową

gynoglove®

gynoglove®

Marka  gynoglove® odnosi się do długich, chirurgicznych rękawic, mających zastosowanie w procedurach ginekologiczno-położniczych.

Pod marką dostępne są gynoglove®bezpudrowe lateksowe chirurgiczne rękawice ginekologiczne.

ideal®

ideal®

ideal® to marka rękawic, mających powszechne zastosowanie zarówno w jednostkach służby zdrowia, jak również w gospodarstwie domowym.

Zakres oferty z marką ideal ®:

ideal® pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe

ideal® rękawice gospodarcze

microtex®

microtex®

microtex® to rękawice chirurgiczne o cienkich ściankach, mających zastosowanie m.in.: w mikrochirurgii, okulistyce, neurochirurgii.

Pod marką dostępne są microtex® bezpudrowe lateksowe rękawice mikrochirurgiczne.

nitrylex®

nitrylex®

Marka rękawic nitrylowych polecanych dla osób uczulonych na lateks i dla pracowników laboratoriów. Stanowią one alternatywę dla rękawic lateksowych.

Rękawice z marką nitrylex®:

nitrylex®PF  bezpudrowe diagnostyczne i ochronne  rękawice nitrylowe

nitrylex®PF CHEMO  bezpudrowe diagnostyczne i ochronne  rękawice nitrylowe

nitrylex®PF PROTECT  bezpudrowe diagnostyczne i ochronne  rękawice nitrylowe

opero®

opero®

opero® to marka produktów włókninowych dedykowanych do użycia na bloku operacyjnym.
Odzież jednorazowego użytku, serwety, akcesoria i zestawy obłożeń pola operacyjnego zabezpieczają personel medyczny i pacjenta przed przenikaniem i migracją na skórę szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów i czynników biologicznych.

Pod marką opero® dostępne są:

Czepki:

opero® czepek chirurgiczny z włókniny z gumką

opero® czepek chirurgiczny z włókniny z gumką z wstawką pochłaniającą pot

opero® czepek chirurgiczny z włókniny z trokami

opero® czepek chirurgiczny z włókniny z trokami z wstawką pochłaniającą pot

Maski:

opero® maska chirurgiczna z włókniny z gumkami

opero® maska chirurgiczna z włókniny z trokami

Fartuchy:

opero® fartuch chirurgiczny z włókniny foliowanej od zewnątrz – jałowy

opero® fartuch chirurgiczny z włókniny SMMMS – wzmacniany, jałowy

opero® fartuch chirurgiczny z włókniny SMMMS, jałowy

Serwety:

opero® DRAPE serweta okulistyczna jałowa

opero® DRAPE serweta włókninowa jałowa

opero® serweta z włókniny foliowanej jałowa

opero® serweta z włókniny jałowa

Zestawy obłożeń pola operacyjnego

Dodatkowe akcesoria

orthopeg®

orthopeg®

orthopeg® to marka rękawic chirurgicznych o grubszych ściankach, mających zastosowanie m.in. w  ortopedii, chirurgii urazowej i rekonstrukcyjnej oraz w zabiegach podwyższonego ryzyka zakażeń.

Pod marką dostępne są orthopeg® bezpudrowe  lateksowe chirurgiczne rękawice ortopedyczne.

proHAND®

proHAND®

proHand ® to marka dedykowana dla rękawic diagnostycznych jałowych, które mają zastosowanie w procedurach wymagających warunków jałowych. Przeznaczone są do badań lekarskich, ambulatoryjnych, diagnostycznych, czynności terapeutycznych oraz do prac z materiałem septycznym.

W ofercie Grupy Mercator Medical dostępne są: diagnostyczne jałowe rękawice lateksowe proHAND®  i nitrylowe – proHAND®PF NITRILE.

safeLINE®

safeLINE®

Marka safeLINE® przypisana jest do opatrunków medycznych stosowanych w leczeniu ran, podczas zabiegów na blokach operacyjnych, w unieruchamianiu złamań i urazów.

Kategorie produktów safeLINE®:

 • Opatrunki z gazy : safeLINE® GAZ gaza bawełniana, safeLINE® KOMP gaza opatrunkowa, safeLINE® KOMP kompresy z gazy, safeLINE® LAP serwety operacyjne
 • Opatrunki z włókniny: safeLINE® KOMP V kompresy włókninowe, safeLINE® PAD kompresy wysokochłonne
 • Przylepce medyczne: safeLINE® CLASSIC przylepiec tkaninowy z opatrunkiem, safeLINE® FIX przylepiec chirurgiczny włókninowy, safeLINE® FOL przylepiec foliowy, safeLINE® PORE przylepiec włókninowy,safeLINE® SENSITIVE przylepiec włókninowy z opatrunkiem, safeLINE® SILK przylepiec jedwabny,safeLINE® VIS przylepiec tkaninowy
 • Opatrunki chirurgiczne: safeLINE® DERM chirurgiczny opatrunek przeźroczysty, safeLINE® FIX I.V. opatrunek włókninowy do mocowania kaniul, safeLINE® FIX S chirurgiczny opatrunek włókninowy z warstwą chłonną
 • Opatrunki gipsowe: safeLINE® CAST 12 opaska gipsowa wolnowiążąca, safeLINE® CAST opaska gipsowa szybkowiążąca, safeLINE® SOFT podkład podgipsowy syntetyczny
 • Opaski i rękawy opatrunkowe: safeLINE® BAND opaska bawełniana tkana, safeLINE® LASTIK M.U. opaska elastyczna wielokrotnego użytku, safeLINE® LASTIK opaska elastyczna, safeLINE® NET rękaw opatrunkowy siatkowy

santex®

santex®

Marka santex® to klasyczne rękawice chirurgiczne, diagnostyczne i ochronne.

santex ® oferuje:

Rękawice chirurgiczne

santex®pudrowane chirurgiczne rękawice lateksowe

santex®PF bezpudrowe chirurgiczne  rękawice lateksowe

Rękawice diagnostyczne i ochronne

santex®pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe

syntec®

syntec®

syntec® to marka chirurgicznych rękawic syntetycznych, polecanych dla osób uczulonych na lateks.

Pod marką dostępne są syntec® NEOPRENE bezpudrowe chirurgiczne rękawice syntetyczne – neoprenowe, mające zastosowanie w chirurgii ogólnej i dziecięcej.

texident®

texident®

texident® to marka rękawic dedykowanych  szczególnie dla stomatologów. Posiadają one teksturę zapewniająca dobrą chwytność i bezpieczeństwo pracy.

Rękawice dostępne są w wersji pudrowanej, bezpudrowej i zapachowej.

Zakres oferty z marką texident®:

texident®pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe

texident®MINTpudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe o zapachu mięty

texident®PF bezpudrowe diagnostyczne i ochronne  rękawice lateksowe z wewnętrzną bezlateksową warstwą polimerową

vinylex®

vinylex®

Marka rękawic winylowych, polecanych dla osób uczulonych na lateks i do procedur niskiego ryzyka zakażeń.

Rękawice z marką vinylex®:

vinylex®pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice winylowe

vinylex® BLUE pudrowane diagnostyczne i ochronne  rękawice winylowe w kolorze niebieskim

vinylex® PFbezpudrowe diagnostyczne i ochronne  rękawice winylowe

mercator medical

Historia

Historia działalności Spółki sięga roku 1989, kiedy to Piotr i Wiesław Żyznowscy założyli Firmę Handlową „Mercator” Żyznowski i Spółka, Spółka Jawna .

Następnie w 1993 roku została powołana spółka akcyjna Mercator Med. S.A., z której w kolejnych okresach wyodrębniły się niezależne spółki Mercator Papier S.A., Mercator Medical S.A. i Mercator Poligrafia S.A.

Mercator Medical S.A. funkcjonuje samodzielnie na rynku wyrobów medycznych od 1996 roku. Początkowo Spółka koncentrowała się wyłącznie na rękawicach medycznych i ochronnych.
W odpowiedzi na potrzeby klientów i w efekcie stałego rozwoju portfolio produktów zostało rozszerzone o opatrunki, odzież jednorazowego użytku i obłożenia pola operacyjnego.
Wraz z rozwojem produktów nastąpił również rozwój obszarów działania.
Od 2004 roku Spółka zaczęła rozwijać bezpośrednią dystrybucję na Węgrzech i Ukrainie, a od 2006 roku również w Rumunii, tworząc oddział w Budapeszcie oraz spółki zależne w Kijowie i w Cluj-Napoca.
W 2006 roku Mercator Medical S.A. zdecydowała się na zakup udziałów w spółce zlokalizowanej w Tajlandii, zajmującej się produkcją rękawic medycznych – w efekcie czego powstała spółka Mercator Medical (Thailand) Ltd.
W kwietniu 2015 roku Grupa wraz z rosyjskim mniejszościowym wspólnikiem uruchomiła działalność spółki w Rosji. Uruchomienie Merkator Medikal OOO z siedzibą w Rosji, pozwala na dynamizację bezpośredniej sprzedaż do innych krajów w obszarze byłego ZSRR, Bałkanów oraz do krajów leżących blisko Polski, głównie Czech i Słowacji.
Produkty Grupy Mercator Medical obecne są dziś na wszystkich kontynentach.

Produkty Mercator Medical w naszym sklepie internetowym

Popularne produkty

Przeczytaj również

Lebon Protection

PRODUKTY OPRACOWANE Z PASJA DOCENIANE POD KATEM WYDAJNOŚCI O firmie LEBON BADANIA I ROZWÓJ KATALOGI …

Dodaj komentarz