Strona główna / Producenci / Ejendals / FSS: FootStop Service

FSS: FootStop Service

FSS: FootStop Service

Firma Ejendals, właściciel marki JALAS® , podjęła kompleksowe podejście do kwestii obuwia i wkładek. Pomocne może być także skorzystanie z naszego skanera stóp FSS: FootStop Service. Ułatwia on indywidualne dobranie obuwia i wkładek najlepszych dla stóp. Dzięki temu łatwiej dobrze dobrać odpowiedni rozmiar obuwia a także dobrać wkładki do butów, które zapewnią największy komfort i optymalne rozłożenie nacisku masy ciała na stopy. Twoim stopom będzie o wiele wygodniej a Tobie komfortowo i przyjemnie przez cały dzień!

Skaner stóp FSS: FootStop Service zapobiega obrażeniom, jakie mogą wystąpić w przypadku nieprawidłowego naprężenia stopy. Oznacza to, że FSS: FootStop Service jest formą profilaktyki zdrowotnej. Pomimo to nie może zastąpić leczenia już istniejących urazów.

  • Analiza stopy przy użyciu FSS: FootStop Service jest szybka i łatwa.
  • Nie trzeba nawet zdejmować skarpetek lub rajstop.
  • W ciągu zaledwie kilku sekund skaner określa wymiary i łuk stopy oraz profil nacisku na podeszwę stopy.
  • Wyniki są podawane natychmiast. Na wyświetlaczu można zobaczyć, w jaki sposób i w których miejscach stopy podlegają naciskom i obciążeniom. Można również sprawdzić, czy ma się niskie, średnie czy też wysokie podbicie.
  • Wtedy personel w sklepie może pomóc przymierzyć odpowiednie obuwie i można wrócić do domu z wkładkami JALAS® dostosowanymi do typu podbicia.

Anatomiczne wkładki JALAS® rozwiązują wiele problemów, ale niestety nie wszystkie. W przypadku poważnych problemów ze stopami konieczne są specjalnie uformowane wkładki ortopedyczne.

Inwestycja w odpowiednie obuwie z właściwymi wkładkami to inwestycja na przyszłość.

Wkładki

Chodzenie i stanie na twardej podłodze obciąża pięty oraz przód stopy wywołując ból. Dobra wkładka może zapobiec występowaniu boleści. Powinna mieć wgłębienie pod piętą i dobre właściwości amortyzujące z przodu i z tyłu stopy.

jalas-wkladki

PODWÓJNA STREFA POCHŁANIAJĄCA WSTRZĄSY Z PORON®XRD®

Poron® XRD® przedstawia zupełnie nowy poziom wkładek do butów pod względem pochłaniania wstrząsów i wygody. W zależności od siły nacisku rozkłada go w różny sposób. Innymi słowy dostosowuje się do ruchów stojącego bądź chodzącego użytkownika. Materiał staje się bardziej miękki podczas stania, a twardszy podczas chodzenia, aby zapewniać jeszcze lepszą ochronę przed wstrząsami. Strefy pochłaniające wstrząsy umieszczono w najbardziej strategicznych miejscach, czyli pod piętą i kłębem stopy.

KONTROLA BIOLOGICZNA

Nasze standardowe wkładki charakteryzują się wyraźnym wgłębieniem pod piętą i podparciem dla podbicia. Odznaczają się elastycznością, zapewniając jednocześnie stabilność i dopasowanie do stopy. W rezultacie zapewniają wygodę i wsparcie w odpowiednich miejscach.

Wkładki FSS amortyzują wstrząsy i zmniejszają obciążenie stóp

  • Podkładki amortyzujące wstrząsy pod piętą skutecznie przenosi energię uderzenia na zewnątrz, a podpiętka wkładki dopasowuje się do kształtu pięty użytkownika.
  • W rejonie obcasa i w przedniej części wkładki zastosowano materiał Poron® XRD® o właściwościach amortyzujących wstrząsy. Pochłania on wstrząsy w obrębie pięty i kłębu stopy, zapewniając wygodne i ergonomiczne podparcie.
  • Nieznacznie wyższe podbicie. Wkładki JALAS® Neutralizer do wysokich podbić zostały zmodyfikowane na podstawie wyników około 450 000 skanów wykonanych urządzeniem FootStopService. Nowe podwyższone wkładki są wykonane z miększych materiałów zapewniających lepszą amortyzację. Strefa amortyzująca wstrząsy pod kłębem stopy zmniejsza obciążenie typowe dla stóp o wysokim łuku, odzwierciedlając kształt anatomiczny łuku poprzecznego.

fss-wkladki

jalas_8710M jalas_8709H

Nagrody i wyróżnienia

GRAND PRIX SAWO 2016

Przyznane przez Głównego Inspektora Praca i Dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-PIB
w kategorii : Rozwiązania techniczno-organizacyjne z zakresu ergonomii, prewencji wypadkowej i profilaktyki zdrowotnej oraz inne produkty związane z tematyką targów SAWO

za Skaner stóp JALAS® FootStop Service (FSS)
wyprodukowany przez : Ejendals AB, Szwecja

zm_2016-01

FSS: FootStop Service – już jest dostępny w naszym sklepie!

Centrum BHP WPP ul. Fabryczna 10 budynek C3, 53-609 Wrocław

Umów się na indywidualne badanie lub naszą wizytę w Twojej firmie – 71 356 56 55 / bhp@wpp.wroc.pl  

Przeczytaj również

Rękawice antywibracyjne TEGERA 9181

Drgania i wstrząsy Rękawice antywibracyjne i absorbujące wstrząsy chronią dłonie podczas pracy w warunkach, w …

Dodaj komentarz