Strona główna / Producenci / Ejendals / O firmie Ejendals

O firmie Ejendals

ejendals_article_page_1180x400_006

Ejendals w skrócie

Ejendals to szwedzka firma, która od wielu pokoleń specjalizuje się w rozwijaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości produktów chroniących dłonie oraz stopy.

Dzięki bliskiej współpracy z naukowcami i klientami tworzy produkty, które spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, wytrzymałości i odpowiedniej ergonomiki.

Oferta Ejendals obejmuje pełne rozwiązanie ochronne, które ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazu, a to dzięki wysokiej jakości produktom, odpowiedniej edukacji i kontrolom bezpieczeństwa.

Wierzymy w lepszą przyszłość, czyli bezpieczniejsze dni bez urazów dłoni i stóp.

Główne marki Ejendals to rękawice TEGERA® i obuwie JALAS®.

ejendals_article_page_1180x400_017

Działalność Ejendals

Pomaga ograniczyć koszy długoterminowe
W wyniku inwestycji w wysokiej jakości ochronę dłoni i stóp zdarza się mniej wypadków przy pracy, poprawia się frekwencja pracowników oraz produktywność, co ostatecznie prowadzi do obniżenia kosztów całkowitych.

Rynki działalności
Utrzymując się na pozycji lidera na rynku regionu skandynawskiego przez wiele lat, firma Ejendals zdecydowała rozszerzyć działalność na nowe rynki europejskie, do krajów takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Beneluks, Włochy, Polska, Rosja i państwa bałtyckie. Firma chce się dalej rozwijać, otwierając przedstawicielstwa w nowych krajach.

Solidny partner
Produkty Ejendals zapewniają bezpieczeństwo pracownikom w tysiącach europejskich miejsc pracy. Dzięki współpracy z badaczami i klientami stale otrzymuje propozycje ulepszeń, które może zastosować w nowych produktach. Centrum testowania daje pewność, że nowe modele są lepsze i bezpieczniejsze pod każdym względem.

Obsługa klienta
Ejendals ceni bliski kontakt z klientami, dlatego posiada przedstawicielstwa w większości krajów europejskich. W ten sposób może lepiej pomagać oraz odpowiadać na pytania związane z ochroną dłoni i stóp.

Szybkie dostawy
Mottem założyciela firmy Ejendals było:

„Zadzwoń dzisiaj, jeżeli potrzebujesz rękawic na jutro”.

Szybkie dostawy to nadal jedna z usług, która wyraźnie odróżnia Ejendals od konkurencji. Więcej informacji.

Jakość w każdym szwie
Podstawowym celem firmy Ejendals jest dostarczanie produktów o możliwie jak najlepszej jakości. W celu zapewnienia najwyższej jakości ma własną fabrykę, a także utrzymuje wieloletnią współpracę z kilkoma innymi wybranymi fabrykami. Ma również własne centra rozwojowo-badawcze i testowania w Szwecji (badania w zakresie rękawic) i Finlandii (badania w zakresie obuwia). Więcej informacji.

Funkcjonalność i wygląd
Funkcjonalność i wygląd zawsze idą w parze w przypadku każdego z produktów Ejendals. W przypadku produktów ochronnych wygląd może tak naprawdę pomóc ulepszyć funkcjonalność podstawową, a dokładnie przemyślany projekt poprawi styl produktu. Przez lata otrzymaliśmy wiele prestiżowych, międzynarodowych nagród za projekt, w tym nagrodę Red Dot Award.

Każdy nowy uraz to o jeden za dużo
Ponad połowa wypadków przy pracy związana jest bezpośrednio z obrażeniami dłoni, nadgarstków, palców, stóp, kostek i palców u stóp.

Zraniony pracownik może przebywać na zwolnieniu, tracąc część dochodów. Firma ponosi stratę w wydajności oraz koszty związane z pracownikiem niezdolnym do pracy. Urazy zawodowe obciążają kosztami również całe społeczeństwo. Wizja Ejendals „zero urazów” dotycząca urazów dłoni i stóp, przynosi korzyści pracownikom, firmom i społeczeństwu. Inwestując w odpowiednią ochronę rąk i stóp, można tak naprawdę zwiększyć rentowność.

Koncepcja bezpieczeństwa w firmie Ejendals
Firma Ejendals sprzedaje nie tylko obuwie i rękawice. Oferujemy kompleksowe rozwiązanie, które nazywamy koncepcją bezpieczeństwa. Współpracując z klientem, wyznacza sobie kilka celów: ograniczenie liczby wypadków, poprawę frekwencji pracowników oraz zmniejszenie długoterminowych kosztów, ponieważ na dłuższą metę jakość zawsze się opłaca.

ejendals_article_page_1180x400_010

Wizja i misja

Wizja i misja firmy Ejendals to duża część naszej tożsamości. Nasza wizja jest podsumowaniem długoterminowych celów firmy. Nasza misja określa cel naszej codziennej działalności.

Wizja

Brak urazów dłoni i stóp to korzyść dla pracownika, firmy oraz społeczeństwa.

Misja

Firma Ejendals dba o ochronę dłoni i stóp. W naszej roli lidera na rynku zapewniamy ochronę, wygodę i rentowne rozwiązania dla naszych klientów. Ejendals ma długofalową wizję pracy nad rozwojem produktów, wytwarzaniem oraz sprzedażą środków ochrony dłoni i stóp.

ejendals_article_page_1180x400_007

Historia Ejendals

Ejendals ma długą i chlubną historię. Nasza historia jest pełna sukcesów i w dużej mierze przyczyniła się do tego, kim jesteśmy dzisiaj.

Firmę Ejendals założył Valfrid Ejendal w 1949 roku w szwedzkim mieście Leksland, a nazwisko rodowe założyciela pochodzi od nazwy pobliskiego jeziora Ejen. Na początku była to firma odzieżowa sprzedająca lokalnie produkowane rękawice klientom, z których większość stanowiły miejscowe młyny i zakłady przemysłowe.

Rosnący popyt na jakość
Wraz z wzrostem popytu firma Ejendals wyszukiwała dostawców mogących spełnić wymagania dotyczące jakości i wydajności. W rezultacie część produkcji została przeniesiona do Chin. Przez kolejne lata chińska linia produkcyjna została rozszerzona, ale centrum badań, rozwoju i testowania pozostało w Szwecji i Finlandii.

Dobre dopasowanie dzięki bezpiecznemu obuwiu
W latach 70. ubiegłego wieku w asortymencie firmy Ejendals zostało uwzględnione obuwie bezpieczne. Wkrótce potem rozpoczęła się współpraca z fińską firmą Urho Viljanmaa OY, która produkuje obuwie bezpieczne JALAS®. Kiedy w 2008 roku Ejendals nabył firmę partnerską, powstała Grupa Ejendals.

Rozszerzenie działalności w ostatnich latach
Utrzymując się na pozycji lidera na rynku regionu skandynawskiego przez wiele lat, firma Ejendals zdecydowała się rozszerzyć działalność na wiele nowych rynków europejskich, do krajów takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, kraje Beneluksu, Włochy, Polska, Rosja i państwa bałtyckie. Firma chce się dalej rozwijać, otwierając przedstawicielstwa w nowych krajach.

Nadal firma rodzinna
Ejendals to nadal firma rodzinna, obecnie prowadzona przez wnuka Valfrida, Marcusa Ejendala. Roczne obroty firmy wynoszą ponad 100 000 000 euro.

Strona internetowa producenta   Produkty Ejendals w naszym sklepie

Przeczytaj również

PORTWEST – O FIRMIE

Portwest jest światowym liderem w projektowaniu oraz w produkcji stylowej i wygodnej odzieży roboczej i …

Dodaj komentarz